Марица падна в Съединение,скочи на съдията

0
-
-

Марица загуби с 0-1 гостуването си на Гигант в Съединение в мач от 8 кръг от шампионата в Трета лига – Югоизточна група. Ето как коментираха мача от пловдивския клуб: “Жълто-сините” не изиграха добър мач, а ударите и положенията пред противниковата врата почти липсваха. За това спомогна и “съдийството” на рефера Адриян Сюрджиев от Смолян, който бе най-слабия на терена. Той така накъса играта на пловдивчани, че те не успяваха да преминат и 10 метра от терена без играта да се спре. Освен това успя да нашари почти целия тим на “Марица” с жълти картони, а капитанът в този мач Даниел Спасов бе изгонен в 75-та минута за получени два жълти. Това упражнение Сюрджиев от Смолян прави за втори път, след като и срещу “Карнобат” сътвори същото. Съдийската тройка за втори път “ръководи” мач на “Марица”. Домакините, пределно мотивирани като за финал, не бяха възпрепятствани от подобни действия и създадоха 5-6 чисти положения, като и гредите бяха препядствие за тях. Реализираха едно от положенията си – в 12-та минута Тодор Тодоров вкара единствения гол в мача, с който те заслужено спечелиха. Обезверени маричани така и не успяха да застрашат сериозно вратата на домакините и загубиха от “Гигант”. Голяма част от отбора на домакините е съставен от бивши играчи на “Марица”.“
“Марица” запазва третата си позиция с 16 точки в класирането. Лидер е “Загорец” с 21 точки и мач по-малко, втори е “Созопол” с 20. След две поредни гостувания “Марица” е домакин на “Борислав” (Първомай) в следващия кръг. Двубоят е на 28 септември, от 17 часа, на стадион “Марица”. “Гигант” гостува на “Димитровград”.