0
VOLEY MARITSA
-
-

Марица (Пловдив) загуби втората контрола срещу шампиона на Румъния и участник в Шампионската лига КСМ Букурещ (Букурещ) с 1:4 (22:25, 21:25, 20:25, 25:21, 11:15). Двубоят се проведе в зала Поливалента, която беше домакин на финалната четворка в Шампионската лига през миналия сезон.
В първата среща вчера маричанки надиграха румънския шампион с 3:2.
Жълто-сините стартира двубоя без някои основни състезателки като Катлийн Вайс и Дженифър Крос. В четвъртия гейм, който Марица спечели, шампионките бяха в познатата конфигурация, която се оказа печеливша вчера. В двубоя участие взеха двете най-млади състезателки в отбора Александра Миланова, която не взе участие само в четвъртия гейм и Дима Ушева, която игра през целия тайбрек.
Топреализатор в двубоя стана Мирослава Паскова с 19 точки, следвана от Алекзандра Холстън с 15. С двуцифрен резултат завършиха Нася Димитрова и Александра Миланова с еднакъв брой точки – по 11. Най-резултатна за румънките стана Аделина Будъй-Унгуряну с 18 точки.
Днес е последната трета контрола между двата отбора отново в зала Поливалента.