Марица не прости на Свиленград(ВИДЕО)

0
-
-

“Марица” победи с 2:0 “Свиленград” в мач от 2 кръг на Трета лига – Югоизточна група, игран в събота на стадиона в “Кършияка”. Домакинството бе първо за “жълто-сините” през новия сезон, а те постигнаха заслужен успех над “граничарите”, след като контролираха мача и създадоха повече голови възможности. Победата е втора поредна в шампионата и общо трета такава за тима воден от Борислав Караматев.
Срещата започна при температура от 34 градуса, което затрудни и двата отбора. Все пак “Марица” бе водещият отбор и още в 4-та минута Олджай Алиев можеше да открие, но топката премина встрани. В 7-та минута Тодор Тимонов поднесе своя специалитет от свободен удар и откри с прекрасно изпълнение.
И втората част се разви по подобен начин. “Марица” се стремеше към втори гол, а гостите използваха пространствата за да атакуват на свой ред. В 58-та минута Милен Танчев стреля добре, но топката срещна напречната греда. Филип Сандов от гостите нанесе опасен удар, но за пореден път Илия Николов показа класата си. Сандов опита нов удар малко по-късно, но той бе неточен. При поредното си нарушение, за втори жълт картон бе изгонен Григор Георгиев, който удари с лакет Джунейт Узунов, след като бе надигран. В 88-та минута при една от бързите атаки на “Марица” по фланга, последва остро центриране. Миг преди влезлият преди малко Мирослав Георгиев да засече това направи защитникът на “Свиленград” Тодор Тодоров, а топката влезе неспасяемо във вратата на неговия отбор. В продължението на мача Мариян Тонев стреля опасно, но безгрешния Илия Николов изби в корнер.
Така “Марица” записа втори шампионатен успех и трети пореден от началото на сезона.
В следващия кръг “Марица” гостува на ОФК “Карнобат”. Мачът е следващата събота от 18 часа. Преди това, в сряда, “жълто-сините” гостуват на “Борислав” (Първомай) в мач от 2 кръг на областния етап в турнира за “Купата на България”.