Марица и Миньор Перник продължават напред за Купата на България

0

Марица и Миньор Перник се класираха за 1/16-финалите за Купата на България.
Марица срещна сериозен отпор при гостуването си на Дунав Русе, като в редовните 90 минути и продълженията мачът завърши 1:1. При дузпите отборът на Марица бе по-точен и спечели с 4:2.

Марица поведе в резултата в 13-ата минута с гол на Мариян Тонев, а русенци изравниха през втората част, когато в 59-ата минута точен бе Йордан Димитров.

Вратарят на Марица Илия Николов отрази изстрелите от бялата точка на Диян Димов и Джан Хасан. Капитанът на Марица Веселин Марчев пък бе спрян от Винченцо Ангелов. Стражът на Дунав обаче не успя да се намеси при другите дузпи и така пловдивчани си осигуриха среща със Славия в следващата фаза на турнира.

В другия двубой за Купата от съботната програма Миньор Перник победи като гост Черноморец Балчик с 2:0. С успеха тимът, воден от Христо Янев, си уреди двубой с Черно море на 1/16-финалите.