Мъри удари греда в Турция

0
stanimir stoilov
Снимка: goztepe.org.tr

Втородивизионният турски отбор Гьозтепе, воден от Станимир Стоилов, завърши наравно 0:0 у дома срещу Маниса в мач от 23-тия кръг на шампионата.

„Гьоз-Гьоз“ не изиграха добър двубой и точката, която взеха не е малко постижение. В 17-ата минута гостите пропуснаха да вкарат от дузпа и да пратят двубоя в съвсем различно русло. С отговорната задача да стреля от бялата точка се нагърби Джон Мери, но неговото изпълнение не сполучи.

Именно наказателният удар беше ключовият момент в мача. Маниса бяха малко по-активният отбор до почивката и създадоха повече положения. Вратарят Матеуш Лис обаче запази мрежата си суха с помощта на стълба в защитата на Гьозтепе Елитон, който пристигна от ЦСКА 1948.

През вторите 45 минути футболистите на Стоилов успяха да вдигнат оборотите, без да създадат много на брой стопроцентови положения.

Равенството не е краят на света за Мъри и Гьозтепе. Тимът на българския специалист остава на второто място в класирането с актив от 46 точки, на 6 зад лидера Еюпспор, който е и с мач по-малко.

В следващия кръг от турската втора дивизия Гьозтепе гостува на Аданаспор в опит да се върне на победния път.