Мъри: Левски се върна, където му е мястото! Когато ние искахме да дискутираме да няма паузи, никой не искаше

0

Старши треньорът на Левски – Станимир Стоилов – сподели мнението си за победата с 1:0 над Пирин (Бл).

„Победата беше заслужена. Трябваше първите 15-ина минути да реализираме, за да тръгне мачът по-спокойно. Държахме инициативата, контролирахме мача, играхме с добро темпо, но нашите слабости си бяха в завършващите удар и подаване. Като контрол на мача и динамика, победата е напълно заслужена.

Ще трябва да работим. Нищо друго не можем да направим. Трябва да има и по-голямо самочувствие в завършващата фаза. Проблемът е, че положенията бяха прекалено чисти, за да се пропускат. Трябваше завършващите удар и подаване да са по-добри.

В първите две домакинства съперниците ни нямаха положение. От тази гледна точка мисля, че Левски се върна там, където му е мястото – да има изцяло преимущество на собствения си стадион, да държи инициативата. Трябва да работим по-добре в завършващата фаза. На фона на това, че преди редовно получавахме голове, израснахме доста. Не мисля, че отборите на Пирин и Спартак трябва да бъдат определяни като някакъв фактор.

Срещу Хамрун трябва да подобрим играта в защита, завършващия удар и пас. Видяхме нивото на Хамрун – доста опасен отбор. Трябва да изиграем мача по най-добрия начин. Притесненията са ми ние как ще се представим, дали ще можем да превключим на достатъчно добро ниво. Надявам се футболистите да осъзнават важността на мача и тази победа с 1:0 да не ги заблуждава.

Мисля изцяло за четвъртък, след това ще взимаме решения за мача с Лудогорец. И да има отложени мачове, не е фатално. Когато ние искахме да дискутираме да няма паузи, никой не искаше. Сега, с оглед на това, че евротурнирите са важни за българските отбори, тези отбори трябва да получат преференции. Този мач така или иначе ще се играе. За нас е изключително важна крачка да елиминираме Хамрун“, коментира Стоилов.