Мъри изригна: Омръзна ми да се занимавам със страхливи хора! Смешавица, свирят си мачовете сватбарската

0

Старши треньорът на Левски – Станимир Стоилов – сподели мнението си за нулевото равенство с ЦСКА-София.

„Футбол се игра първите 10-15 минути. Нашият отбор започна както очаквах от него – със самочувствие, агресивно, контролирахме положенията. След това стана повече битка, повече случайности, повече единоборства. След 15-ата минута нямаше футбол. От години си казвам мнението – хората, които трябва да вземат решение и да не играем, а утре или вдругиден да направим един футболен празник, отново не го взеха. Какво да говорим за футбол. Омръзна ми да се занимавам със страхливи хора, които им се плаща за да взимат правилни решения в името на футбола – не на Левски или ЦСКА, а в името на футбола. Днес, който и да беше победил, не можем да кажем, че това е футбол.

Преди среща теренът беше перфектен. След прекъсването казах на съдията, че това не е терен за футбол. Това беше мнението и на ръководството. Искахме утре да се изиграе. В България никой не иска да взима решенията, за които му се плащат. Просто да си мине денят, без значение какво ще стане. Днес за утре, правим се, че не виждаме и не чуваме. Затова футболът ни е на това дередже.

След като има обилен снеговалеж, прекъсваш мача. Какво щеше да стане?

Отиде подготовката ни на този терен изцяло на вятъра. Видяхте как играхме първите 10-15 минути и после какво стана. Нашият отбор не беше готов за такъв стил на игра. Неслучайно казах, че първенството ще започне след 10 май. Щом на някои им харесва да играем снежни топки… Ще играем, ще има точкогонство.

Почти 45 минути с човек по-малко, проявиха желание. Млади момчета, исках да ги видя как ще играят когато теренът е прекрасен. Футболът е да носи радост. Младите щяха да играят добър футбол, даже да бяхме загубили. Все прехвърляме отговорността, все някой друг да е виновен. Никой не носи отговорност за нищо. Смешавица. Свирят си мачовете сватбарската тук преди 5 дни и сега, играем в блата. Левски беше готов да играе футбол. Искахме да спечелим, да покажем, че сме напреднали. Искахме да видим дали сме готови да играем с първите два отбора.

Не отговаряме за цветната боя. Казаха, че с червена боя ВАР не работи“, коментира Стоилов.