Мъри използвал по 10 българи и чужденци! Двама са „сините“ маратонци

0

Безупречна статистика на Левски на стадион „Георги Аспарухов“ – тимът на Станимир Стоилов е с три от три победи през новия сезон и голова разлика 10:0. Домакинският комфорт на сините бе затвърден срещу новака Хебър Пазарджик след успех с 4:0. Преди това с нулев актив от „Герена“ си тръгнаха още два отбора – Пирин 0:1 и варненският Спартак Варна 0:5. Последната загуба на сините у дома е от края на май месец при 0:1 от Лудогорец.

От началото на сезона Станимир Стоилов е използвал точно 20 футболисти. От тях по равно на терена за сините са били по десет българи и чужденци. Това стана факт, след като дебют за столичани при успеха с 4:0 над Хебър направи Ивелин Попов.

Бившият капитан на националния отбор Ивелин Попов ознаменува дебюта си със синята фланелка с асистенция. 34-годишният футболист направи ключово подаване към Георги Миланов в 54-ата минута на двубоя с Хебър, или девет минути след появяването на терена.

Ноа Сонко Сундберг и Хосе Кордоба остават маратонците за Левски от началото на сезона. Двамата централни защитници не са пропускали минута в Първа лига. Бранителите са престояли на терена през всичките 360 минути, а националът на Гамбия вече направи и първата си асистенция за столичани, центрирайки за гола на Цунами в 38-ата минута срещу Хебър.

Левски затвърди статистиката да е най-резултатен в заключителните минути на двете полувремена. От началото на сезона сините са реализирали десет гола, а в последните 15 минути на първата част са вкарани четири от тях. Още три са добавени след 75-ата минута на двубоите./ „Тема спорт“