Мъри: Играхме глупав футбол второто полувреме, играе се и с глава! Не изглеждаха толкова лошо нещата, колкото очаквах

1

Старши треньорът на Левски – Станимир Стоилов – сподели мнението си за загубата с 0:1 от ЦСКА 1948.

„Неприятна загуба. Първото полувреме, когато имахме голямо преимущество, не успяхме да отбележим гол. Имахме ситуации. През второто играехме глупав футбол. Искахме през средата, с много блъскане, с много грешни решения. Имахме изключително лоши 10 минути в началото на второто полувреме, когато ни отбелязаха и гол. След това имахме цялото време на света да отбележим гол, да направим по-добри атаки. Играхме изключително глупаво последните 30 минути. Първото полувреме съм доволен от отбора.

След като имаме 17-18 удара, това е добре. Другия път ще влязат във вратата, така че трябва да продължим в стила от първото полувреме. Второто полувреме, като изключим първите 10 минути, трябва да играем по-умно. Футболът се играе и с глава, а не само с желание.

Не мога да си обясня първите 10 минути на второто полувреме. Искахме да контролираме повече топката, да въртим в средата, а ние тръгнахме с дрибъл и подавания през средната зона, където много лесно ни хващаха на контраатака.Не можахме да контролираме мача. Играхме повече със сърце, блъскахме напред. Фланговете бяха затворени. Прибързвахме, което беше грешно.

Винаги към Левски трябва да има очаквания. Нормално е хората да имат очаквания и да искат да побеждаваме. Желанието и агресията ги имаше, което е най-важното. Оттук-нататък, ако изчистим пропуските и да играем по-умно, не изглеждаха толкова лошо нещата, колкото очаквах“, коментира Стоилов.