Марек започна с равенство предсезонните контроли

0
marek evrei
-

При равенство 0:0 завърши първата контролна среща за новака във Втора лига – Марек. Дупничани срещнаха израелския Footballtech Academy на стадиона в Разлог.

През първото полувреме Марек игра с повечето от титулярите си и тотално владееше инициативата. Израелският тим пък на моменти залагаше на по-грубите действия. Така без кой знае какви сериозни положения за гол дойде и почивката.След нея треньорът на дупничани Танчо Калпаков изцяло смени единайсеторката. В игра се появиха доста от младите момчета в отбора, както и такива които са на проби. Играта се пооживи и Марек стигна до 2-3 нелоши възможности за гол. На няколко пъти и вратарят на чужденците се намеси при опасни центрирания. Пролича си обаче, че дупнишкият тим е едва на 5 дни подготовка и тепърва ще навлиза във форма и може би логично срещата приключи при нулево равенство.

Втората контрола за Марек е на 22 юни срещу Лудогорец в Банско.