Марек удари Спартак (Вн) и съвсем заплете интригата за директна промоция в елита (ВИДЕО)

0
chernomoretz marek (75)

Марек победи Спартак (Вн) в дербито от XXIV кръг на Втора лига. На стадион „Бончук“ в Дупница домакините се наложиха с 2:1. По този начин те се доближиха само на точка от днешния си съперник, който заема второ място във временното класиране. Лидер в подреждането е Септември (Сф) с 47 точки и мач по-малко. Така интригата за първите две места, които осигуряват директна промоция в елита, съвсем се заплете.

След едва 20 секунди игра се стигна до неприятен инцидент в центъра на терена. Веселин Любомиров и Йоан Бауренски сблъскаха главите си в борба за висока топка, което наложи намесата на медицинските щабове.

Марек поведе в 18-ата минута. Георги Георгиев сгреши фатално. Вратарят на „соколите“ залъга съперник, но след това от границата на наказателното поле прати топката право в краката на Веселин Любомиров. Последният без забавяне прехвърли стража от сериозна дистанция за 1:0.

В последната минута на редовното време на първото полувреме домакините по чудо не удвоиха аванса си. Коварно изпълнение на корнер бе на път да влети директно във вратата, но Георгиев успя да избие. Последва кратко разбъркване, топката стигна до Димитър Илиев, който отблизо стреля с глава, но в лявата греда.

Марек сложи точка на спора в 73-ата минута. Николай Ганчев изведе на чиста позиция Иван Колев, чийто удар бе избит с една ръка от Георгиев. Топката обаче стигна до Николай Ганчев, който отблизо стреля между краката на вратаря на гостите за 2:0.

Все пак в първата минута на даденото продължение Спартак (Вн) върна едно попадение. Ахмед Ахмедов намери на празна врата Джейми Емпие, който от 2 метра не сгреши за 2:1. За повече обаче „соколите“ нямаха нито сили, нито време.