Марек удари Септември София

0
-
-

Септември София записа поражение във втори кръг на Втора професионална лига, след като отстъпи с 1:2 от Марек Дупница.

В 10-ата минута удар на Атанас Кабов мина покрай в страничната греда. Минути по – късно Пешов също стреля, но над вратата. В 18-ата минута домакините от Марек организираха контраатака, но навременната намеса на Арсов прати топката в корнер. Пет минути по – късно, дупничани откриха резултата след хубав удар от 30 метра на Каймакански. „Септемврийци“ отвърнаха в 24-ата минута с далечен удар на Владислав Узунов, но Пламен Младенов изби в корнер. В 31-ата минута хубав пробив на Кабов завърши с удар на Пешов, който рикошира в защитник и отиде в корнер, а след неговото изпълнение Узунов стреля, но отново Младенов запази мрежата си суха. До края на полувремето, отборът на Септември продължи да владее повече топката, а играчите на Марек се прибраха и действаха главно на контраатаки.

В 49-ата минута домакините пропуснаха да удвоят аванса си, след като удар от близко разстояние мина на сантиметри в страни от вратата на Банков. В 52-ата минута отново се отвори чудесен шанс за Марек, който бе пропуснат. В 59-ата минута Септември отвърна с удар на Айкур Рамадан право в ръцете на вратаря Младенов. Минута по – късно отново Младенов спаси домакините, след центриране на Рамадан.

В 70-ата минута Мартин Ачков възстанови равенството в срещата след прекрасно изпълнение на фаул пред наказателното поле. В 83-ата минута Симеон Александров вкара с глава, но попадението му бе отменено заради засада.

В 88-ата минута изритана топка стигна до играч в червено, който се озова очи в очи с Банков, стражът затрудни максимално нападателят, но отборът на Марек отбеляза втори гол.