Марек удари Монтана у дома

0
-
-

Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони записаха втори успех в Суперлигата, след като победиха като домакини без особени проблеми състава на Монтана с 3:0 (25:23, 25:17, 25:16) в среща от трети кръг.

Състезателите на Виктор Карагьозов са четвърти във временното класиране с 6 точки (2 победи, 1 загуба), тимът от Северозапада е пети, също с 6 точки и баланс от 2 успеха и 1 поражение. Домакините диктуваха положението през почти цялото време, като единствено в началото на първия гейм играта бе равностойна. Ситуацията се промени впоследствие и дупничани взеха превес над съперника. В следващите две части играчите на Марек останаха стабилни и се поздравиха с категоричен успех.

Най-резултатен бе Илиян Преспов с 13 точки (1 ас), 11 добави Павел Душков (1 ас, 1 блокада). За Монтана Тодор Вълчев реализира 9 точки, 8 записа Тодор Костов (2 блокади).

В следващия кръг Марек среща Добруджа, а монтанчани играят срещу Левски София в зала „Младост“.