Марек удари Дунав и е на финал за Купата(ВИДЕО)

0
-
-

Марек победи с 2:0 отбора на Дунав Русе и се класира за финала в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Полуфиналният сблъсък се игра на неутрален терен във Враца.

Мачът започна с надмощие на дупничани, които в началните минути изпуснаха две добри положения чрез Димитър Панталеев и Симеон Димитров. Все пак Марек поведе в 15-ата минута, когато след центриране от корнер Димитър Владимиров с глава вкара в близкия ъгъл за 1:0. След попадението Дунав се поокопити, но чистите ситуации до края на първото полувреме бяха пред неговата врата. В 29-ата минута вратарят им Винченцо Ангелов спаси добър шут на Панталеев, а 10 минути по-късно стори същото и при изстрел на Милен Иванов. В 44-ата минута пък Симеон Димитров не успя да преодолее вратаря на русенци от 2 метра.
През втората част Дунав изелзе преобразен и тръгна в атака. В 59-ата минута гредата помогна на дупничани при центриране от корнер, а малко по-късно се наложи и на вратаря Младенов да се намесва. Марек показа по-високата си класа в 73-ата минута, когато след центриране на Каймакански за 2:0 се разписа Евгени Тунтев за радост на запалянковците пътували до Враца. В оставащите минута тимът от Дупница можеше да вкара и още голове, като най-интересното положение бе в 92-ата минута, когато Димитър Чечев от над 40 метра прехвърли вратаря на Дунав, но топката мина встрани от вратата. Неприятното за Марек е, че главният съдия нашари с картони футболистите на дупничани.

Финалът за Купата на АФЛ ще се играе след края на първенството на Югозападната Трета лига, а в другия полуфинал на 19 май спорят Левски (Лом) и Розова долина. За Марек пък в събота предстои изключително важен мач от първенството срещу Балкан (Ботевград) на „Бончук“.