Марек си намери майстора на Югозапад

0

Балкан Ботевград победи с 1:0 Марек Дупница в здрав мач от 15-ия кръг на Югозападната Трета лига. Това бе едва втора загуба за лидера на Югозпад в първенството, а Балкан спази традицията да играе силно  удома срещу фаворитите. По-рано през сезона възпитаниците на Иван Редовски победиха у дома и Беласица Петрич.

Президентът на отбор от Трета лига: Други отбори вече дават премии срещу нас!

В 19-ата минута Кристиян Ковачев бе изпуснат от защитата на Марек и вкара единственото попадение в срещата.В 51-ата минута Петко Петков стреля в гредата за Балкан, а след час игра Николай Йорданов отсъди дузпа за Марек за нарушение на Симеон Иванов срещу Каймакански. От бялата точка ударът на Димитър Чечев бе отразен от вратарят на Балкан Красимир Котев. До края на срещата Веселин Любомиров пропусна още една много добра възможност за Марек. В класирането дупничани остават първи с 35 точки,но толкова има и вече и втория в класирането – Вихрен Сандански.