Марек с нова победа,остава лидер на Югозапад

0
-
-

Марек взе рутинна победа с 4:1 над Левски-Раковски и спокойно чака последния си мач за календарната година в Югозападната Трета лига.

Дупничани откриха срещу „сините“ още в 7-ата минута, когато красив гол с удар от въздуха отбеляза Милен Иванов. Дупничани продължиха до доминират и в 38-ата минута Николай Ганчев с прехвърлящ удар уцели напречната греда. В самия край на полувремето обаче Ганчев открадна топката от защитата на гостите и покачи на 2:0.Отново Ганчев се разписа в 53-ата минута след пас на Башлиев за 3:0. В 76-ата минута много груба грешка напрани влезлият като резерва вратар на Левски-Раковски Димитър Евтимов. Младият страж подари топката на Симеон Димитров и той направи 4:0. Две минути по-късно госите върнаха едно попадение чрез Николай Николов, който се разписа с удар по диагонала – 4:1.

Победата утвърди първото място във временното класиране на Марек (39 т.). В четвъртък дупничани гостуват на втория в таблицата Чавдар Eтрополе (31 т.). Треньорът Танчо Калпаков пък запази някои от играчите си за този двубой.