Марек с нова победа за купата на АФЛ

0
-
-

Марек се класира за финалната фаза на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига, след като стана първенец на Югозападната зона. В зоналния финал дупничани победиха с 5:3 след изпъление над дузпи отбора на Балкан (Ботевград). В редовното време резултатът на терена в Герман бе равен 1:1, а при дузпите възпитаниците на Светльо Георгиев бяха по-точни.

Марек откри в 61-ата минута, когато Панталеев се разписа с глава след центриране отдясно на Калайджийски. Балкан изравни в 79-ата минута, след като Петко Петков се измъкна от защитата на дупничани и прехвърли вратаря Младенов за 1:1. 4 минути по-късно капитанът на Марек Александър Близнаков се сдърпа с играч на ботевградчани и бе отстранен от главния съдия, а редовното време завърши при равен резултат.

Един от лидерите на Югозапад дава шанс на 6-ма юноши

При дузпите за Марек се разписаха Милен Иванов, Петьо Иванов, Калайджийски и Панталеев, а изпусна Джордж Николов. Балкан направи два пропуска на сметката на Петко Петков и Руйчев.

Така Марек се класира за финалната фаза в турнира за Купата на АФЛ, където ще срещне представителите на останалите три зони за определяне на носител на трофея.