Марек победи Черноморец и нахлу в тройката (СНИМКИ)

0
marek chernomoretz7
-
-

Черноморец Марек в отложен мач от XVIII кръг на Втора лига. Срещата трябваше да се проведе вчера, но заради тежките метеорологични условия се състоя 24 часа по-късно. На стадион „Бончук“ в Дупница домакините се наложиха с 3:1.

С победата си днес Марек събра 32 точки и се изкачи на трето място във временното класиране, изравнявайки се с втория Спартак (Вн), който обаче има мач по-малко. „Акулите“ пък остават 24 точки на 11-а позиция.

Марек влезе по-здраво в мача, но не успя да създаде опасни положения пред вратата на съперника. След първия половин час домакините засилиха натиска и 5 минути преди края на първото полувреме поведоха. След центриране отдясно на Веселин Любомиров, Петър Генчев заби топката под гредата в собствената си врата за 1:0.

В началото на второто полувреме „акулите“ натиснаха. Те имаха три положения за 10 минути. При най-чистото Тодор Чаворски от 10 метра стреля право в ръцете на Костадинов.

Противно на показаното, Марек удвои аванса си в 65-ата минута. Домакините получиха право да изпълнят двоен удар от точката за изпълнение на дузпа, след като вратарят на Черноморец Димитър Тодоров не се усети и хвана с ръце върната от негов съотборник топа. От статичното положение Александър Близнаков се разписа за 2:0.

180 секунди по-късно дупничани сложиха точка на спора. Даниел Гогов отблизо завърши скоростна контра, оформяйки класическото 3:0.

В 73-ата минута Черноморец върна едно попадение. Олексей Геловани засече с глава центриране от корнер за 3:1.