Марек падна на Югозапад в мач с голямо закъснение

marek levski
-
-

Марек загуби доста изненадващо с 1:2 като гост на третия отбор на ЦСКА 1948.

Не може да не се отбележи, че това е второ препъване на дупничани срещу този опонент.Добрата новина за лидера в Група 1 на Югозападната Трета лига е, че тези два резултата въобще няма да имат значение за крайното класиране.Няма как да не се отбележи, че двубоят в София започна с 32-минутно закъснение.

Срещата тръгна по перфектния за Марек начин. Тъкмо изтичаше първата минута, когато Николай Ганчев бе изведен сам срещу вратаря и с хубав шут го преодоля за 0:1.Домакините опитаха да отговорят и на два-три пъти стигнаха в опасна близост до вратата на дупничани, но Пламен Младенов бе на място. От своя страна гостите имаха възможност за втори гол.

Ганчев и Даниел Гогов обаче не успяха да увеличат резултата до почивката. След антракта Марек изглежда реши да поспести сили предвид натоварената програма и си изпати.Дупничани допуснаха обрат за две минути. В 71-ата 1:1 направи Бакалов с шут от воле след корнер.

В 72-ата пък стана 2:1 благодарение на техничния удар на Бойчев. В продължението Станислав Спасов от тима на младите „армейци“ бе изгонен с червен картон.Въпреки поражението Марек остава първи в класирането на Група 1.Загубата няма да се отрази на точковия актив на дупничани за решителната част от сезона.