Марек обърна дубъла на ЦСКА 1948 за трета победа в контролите

0
marek strumska slava

Марек спечели и третата си контролна среща тази зима побеждавайки с 2:1 дублиращия тим на ЦСКА 1948. Спарингът се игра при много студен вятър на комплекс Царско село в София.

В началните минути отборът на Марек бе по-активният, но резултата бе открит от противника. В 21-ата минута след центриране от корнер Мартин Атанасов с крак направи 1:0. В 28-ата минута дупничани бяха изключително близо до изравняване, но Александър Башлиев не успя да преодолее вратаря, изскочил сам срещу него. Две минути по-късно Димитров от „червените“ уцели страничната греда с шут с десния крак.

Експериментите в състава на Марек продължиха и след почивката, когато се появиха доста играчи от резервната скамейка, включително юноши. Дупничани обаче сътвориха обрат.

Най-напред в 58-ата минута с глава изравни Росен Йорданов, който бе точен след изпълнение на ъглов удар. В 65-ата минута Николай Ганчев бе изведен от Милен Иванов и нападателят на гостите направи 1:2. Резултатът се задържа такъв до последния съдийски сигнал, а неприятното е, че с контузия напусна вратарят на Марек Пламен Младенов.