Марек изпусна победата срещу Дунав в последните секунди

0
chernomoretz marek (75)
-
-

Марек изпусна почти спечелен мач, след като в 94-ата минута допусна изравняване в домакинството с Дунав Русе. Отново близо 1000 зрители подкрепиха дупничани в срещата от Втора лига на стадион „Бончук“.

Двубоят започна отлично за Марек, който поведе в 14-ата минута. Тогава Милен Иванов с фалцов удар отбеляза директно от фаул, като изпълнението му бе съвсем близо до тъчлинията – 1:0.

В 55-ата минута след карамбол пред вратата на русенци Любомир Костов прати топката в мрежата, но попадение не бе зачетено заради засада. Дунав опита да изравни и в 72-ата минута русенци поискаха дузпа за нарушение около границата на наказателното поле, но фаулът бе извън пеналта. След късото изпълнение топката пък мина съвсем близо пред голлинията на Константин Костадинов.

Към края се почувства умората в редиците на Марек. Все пак при контраатака в 87-ата минута влезлият като резерва Валери Йорданов стреля по земя, но вратарят на Дунав отрази. В 91-ата минута Луис Пахама се измъкна от защитата на домакините и стреля силно, но Костадинов отрази. В 4-ата минута на добавеното време Дунав изравни. След корнер и изчистване топката отново бе върната в наказателното поле, където със силен и премерен шут от воле Симеон Вешев намери горния ляв ъгъл за 1:1.

Марек е 4-и в класирането с равен брой точки с третия Монтана – по 50. В следващия кръг гостува на ЦСКА 1948 II.