Марек и Розова долина излизат днес във финала за Купата

0
-
-

В исторически за Марек може да се превърне финалният мач в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига срещу Розова долина. От една страна при победа дупничани ще постигнат дубъл, след като преди седмица вдигнаха и купата за първенец на Югозападната Трета лига. От друга страна биха си отмъстили на „розите“ за изпадането от „А“ група през далечната 1982 г. „Турнирът за Купата на АФЛ не е от най-значимите, но това все пак е трофей и ако Марек го спечели, със сигурност тези футболисти ще останат в историята с дубъл“, отчитат футболни анализатори.

Не е за пренебрегване и наградният фонд. 25 000 лв. ще си разпределят финалистите. Лъвският пай от 20 бона ще отиде при победителите в мача, останалите пари са за загубилия финала тим. Организаторите от АФЛ и БФС са предвидили и утешителна награда за отпадналите на ½-финал отбори – Дунав (Рс) и Левски (Лом). Те ще бъдат компенсирани с по 2500 лв. Така общият награден фонд от финалния етап на това състезание в аматьорския футбол ще достигне 30 000 лв., което е в пъти повече от стимулите в мъжкия професионален волейбол – Купа или Суперкупа, отчита „Марица“. От ръководството на дупнишкия клуб гарантираха, че спечелената сума ще бъде изцяло разпределена между футболистите.

Мачът между Марек и Розова долина е в събота от 18 часа на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик, а входът ще бъде свободен. Двата отбора ще имат фенска подкрепа, като агитката на Марек ще наброява минимум 150 души. Главен съдия ще бъде Ивайло Стоянов-Сватбата от Петрич. Ще му помагат Иво Колев и Мирослав Максимов от Сандански.