Марек би Германея в местното дерби

0
Marek 1 trenirovka big 1

Марек спечели срещу Германея с 1:0 местното дерби от 8-ия кръг на Югозападната трета лига.

Гостите от Дупница, подкрепяни и от доста свои привърженици влязоха по-добре в мача. Натискът даде резултат и след четвърт час игра бе отсъдана дузпа за Марек. Тогава Даниел Димитров се откъсна, бе пресрещнат от вратаря Спасов и повален от него в наказателното поле, а от 11-те метра точен бе Даниел Георгиев. След почивката Германея натисна, но и домакините пропуснаха, а и вратарят Костадин Гоцев бе на мястото си. При една от контраатаките на Марек Димитър Владимиров пропусна останал сам срещу вратаря Спасов. Домакините имаха и сериозни претенции към съдийството в мача.

Така Марек измъкна 3-те точки и вече има актив от 10 на 11-ото място в класирането на Югозападната Трета лига. Германея е 7-ми с 13 точки.