Манчестър Сити с разгромна победа

0

Серхио Агуеро бе големият герой за Манчестър Сити в двубоя им срещу Брайтън, след като отбеляза два гола за победата с 4:0. Останалите попадения бяха дело на Кевин де Бройне и Бернардо Силва. По този начин „гражданите“ спечелиха втората си поредна победа, и общо трета, във Висшата лига.

Сити поведе с гол на Де Бройне още във втората минута. Той се възползва от подаване на Давид Силва. Малко преди края на първото полувреме Серхио Агуеро покачи на 2:0. Аржентинецът се възползва от отлично подаване на Де Бройне. В 54-ата минута нападателят направи резултата 3:0 след нова асистенция на Давид Силва. Това бе негов шести гол от началото на сезона и общо 98-ми на стадион „Етихад“. Само Уейн Рууни (101) на „Олд Трафорд“ и Тиери Анри (114) на „Хайбъри“ са отбелязвали повече попадения на едно съоръжение. Десетина минути преди края Сити отбеляза четрърти гол, който бе дело на Бернардо Силва.

Победата на „гражданите“ обаче бе помрачена от контузията на испанския национал Аймерик Лапорт. Централният защитник получи тежка травма в 37-ата минута, след като се сблъска с Адам Уебстър и се наложи да бъде изнесен на носилка. По първоначални прогнози Лапорт има скъсани кръстни връзки на коляното.