Ман Юнайтед не успя да вкара на американци (ВИДЕО)

0
-
-

Отборите на Сан Хосе Ърткуейкс и Манчестър Юнайтед не успяха да излъчат победител в приятелски мач на „Levi’s Stadium“ в Санта Клара, САЩ. Срещата завърши при резултат 0:0, но американците могат повече да съжаляват, че не стигнаха до престижна победа над английския гранд, като пропуснаха доста добри положения, особено през второто полувреме.

Юнайтед бе най-близо до гола още в 4-ата минута, когато Алексис Санчес центрира прекрасно от фаул, но Ерик Байи с глава нацели напречната греда, вместо да отбележи отблизо.В 30-ата минута самият Санчес стреля опасно от фаул и топката мина много близо до вратата, но в аут.Сан Хосе обаче също имаше голово положение в 40-ата минута, когато Дани Хьосен получи добър шанс, но стреля в ръцете на вратаря.
В началото на втората част домакините бяха по-добрият тим на терена и пропуснаха страхотни възможности за гол. Първо в 54-ата минута Казашвили бе изпуснат в наказателното поле и стреля отблизо, но Фосу-Менса изби топката на голлинията. Две минути по-късно при едно центриране от фаул играч на Сан Хосе стреля с глава над вратата.В 78-ата минута дойде един от малкото шансове за Юнайтед през това полувреме. МакТомини бе намерен с чудесно центриране в пеналта, но изстрелът му с глава попадна в ръцете на вратаря. В 82-ата минута американците пропуснаха поредната добра възможност, като след центриране от фаул Вондоловски стреля с глава и нацели напречната греда.

В крайна сметка срещата приключи без победител. Следващият двубой на Ман Юнайтед е срещу Милан от турнира „International Champions Cup“.