Малките „акули“ газят в Банско

0
-
-

ФК Черноморец 1919 изигра първия си мач от турнира „Балканика къп“, при родените през 2005 г. В него „акулите“ се наложиха с 2:0 над Витоша 13 (София). Надпреварата се провежда в Банско.

Бургаските таланти бяха по-добрият отбор през целия мач и двете попадения бяха най-малкото, с което техните опоненти се разминаха. Точни за Черноморец бяха Михаил Михов (18′) и Йордан Меранлиев (40′). Освен двата гола, „акулите“ удариха на два пъти и гредите, а в още редица случаи и вратарят на Витоша предотврати сигурни попадения във вратата си.

Малко по-късно и година по-малките таланти от школата на ФК Черноморец 1919 започнаха участието си на „Балканика къп“ с победа. „Акулите“ схрускаха гръцкия ПАОК с класическото 3:0.

Двубоят премина изцяло под диктовката на бургазлии. Още до почивката децата на Петър и Пламен Младенови си бяха осигурили комфортен аванс от 2 гола. Стоян Пергелов откри резултата с чудесен прехвърлящ удар, а Явор Димитров удвои с далечен изстрел в долния десен ъгъл. След почивката Стоян Пергелов отбеляза второто си попадение в мача, оформяйки крайното 3:0.