Малин Орачев: Показахме характер

0
-
-

Поморие започна участието си във Втора професионална лига с равенство 1:1 при гостуването си на Оборище (Панагюрище). Възпитаниците на Малин Орачев бяха по-добрият отбор по време на целия мач, но стигнаха до точката едва в самия край, след точно изпълнена дузпа от Христо Лемперов.

„Като цяло качеството и динамиката на мача бяха лоши. За това в голяма степен повлияха изключително горещото време и лошият терен. С оглед развитието на резултата, ако трябва да съм доволен от нещо, то това е, че положихме много усилия и старание, показахме и характер, за да обърнем двубоя. Успяхме в това частично. Истината е, че все още сме далеч от начина, по който искаме и трябва да изглеждаме. Не ни остава нищо друго, освен да работим непрекъснато и да подобряваме играта си. Пак казвам, с оглед развоя на мача е важно, че спечелихме една точка. Можехме да загубим, но също така можеше и да победим. При 0:0 изиграхме добре една ситуация, но малшансът ни попречи да поведем, след като топката бе изчистена от голлинията. За лош късмет пък ни отбелязаха гол в самия край на първото полувреме. Трябва с всеки един изигран мач да набираме скорост и да влизаме в нужния игрови ритъм. Но когато дойде следващата ни среща, тога ще видим дали сме подобрили част от нещата“, коментира наставникът на Поморие Малин Орачев.