Мъките на Ботев Пд нямат край

0
-
-

Ботев Пловдив продължава със слабото представяне от началото на сезона, след като завърши 1:1 при домакинството на Арда Кърджали от 14-ия кръг на efbet Лига. По този начин Ферарио Спасов продължава да няма победа, откакто пое „канарчетата“. От своя страна в последните четири мача Арда има три загуби, едно равенство и една победа.
Ботев Пловдив създаде първата опасност в мача в 15-ата минута. Фернандо Виана получи хубаво подаване от Станислав Шопов, напредна към наказателното поле и отправи удар, но право в ръцете на вратаря Иван Караджов.
В 24-ата минута грешка на играч на домакините позволи на Радослав Василев да отнеме топката и след това да напредне в половината на Ботев. Нападателят отправи силен удар, но неточно в аут.
Матеус Леони отправи много хубав и силен изстрел от границата на наказателното поле на Ботев Пловдив в 32-ата минута, но вратаря Янко Георгиев успя да спаси с една ръка.
Ботев Пловдив поведе с 1:0 в 63-ата минута, когато Тодор Неделев подаде към Филип Филипов, който центрира в наказателното поле на Арда, където Фернандо Виана бе оставен непокрит и стреля с глава, топката срещна десния стълб на вратата на Иван Караджов и влетя в мрежата.
Арда бързо успя да изравни резултата. В 65-ата минута Матеус Леони проби по левия фланг, след което центрира в наказателното поле на Ботев, където топката стигна до Деян Лозев, който се опита да стреля, но много слабо и кълбото стигна до Иван Коконов, който отблизо не пропусна да вкара.
Пред Фернандо Виана се откри добра възможност в 75-ата минута, но след удара му се получи рикошет в тялото на играч на Арда и Иван Караджов улови топката.
В 78-ата минута след центриране от фаул в наказателното поле на Арда, Кристиан Димитров с глава подаде към Марко Перван, който на свой ред стреля с глава, но слабо и право в ръцете на Иван Караджов.
Ботев Пловдив направи много сериозен пропуск в 88-ата минута. Атанас Стоименов центрира в наказателното поле на Арда, където Фернандо Виана бе оставен да стреля с глава, но Иван Караджов се намеси решаващо и спаси.
Ботев Пловдив е на предпоследно място в класирането с 10 точки, а Арда е седми в класирането с 19 точки.