Мачът с Осиек е в Топ 5 на ЦСКА-София! Най-силните представяния бяха като гости

0
Снимка: cska.bg

5 август 2021-ва… Тази дата ще остане в съзнанието на феновете на ЦСКА-София. На този ден армейците победиха с 4:2 хърватския вицешампион Осиек на националния стадион „Васил Левски“ и изиграха един от най-силните си мачове след вкарването на тима в професионалния футбол през 2016-а. Двубоят със сигурност влиза в Топ 5 на най-добрите продукции на червените в този период. Любопитното е, че останалите мачове са далеч от София. В столицата футболистите на ЦСКА-София победиха БАТЕ и Рома. Срещу БАТЕ обаче играта не бе от най-висока класа, докато Рома излезе предимно с резерви и срещата на практика бе без значение за крайното класиране в групата. Успехът над вълците със сигурност ще остане в историята, но отчитаме факта, че джалоросите бяха с експериментален състав и играеха без напрежение. Именно поради тази причина сред петте най-добри мача на армейците не поставяме и разгрома над Лудогорец преди 3 месеца за първенство с 4:1 на „Армията“. Разградчани току-що бяха приключили с празненствата от спечелената десета титла и дойдоха във ваканционно настроение в София. „Тема Спорт“ представя класацията си от пет най-силни игри на червените от 2016-а насам, като те са подредени по хронологичен ред.

5 НОЕМВРИ 2017 г.
Лудогорец – ЦСКА-София 1:2
ПЪРВА ЛИГА, 15 КРЪГ

ЦСКА-София нямаше победа над в първенството. Направи го с мач, в който демонстрира всичко най-добро от футболната игра. Избраниците на Стамен Белчев тотално надиграха съперника си и показаха характер, за да стигнат до обрат. Разградчани поведоха с гол на Густаво Кампаняро в 49-ата минута, но негативният резултат не смути червените. Те изравниха чрез Фернандо Каранга в 58-ата минута. Малко след това бразилецът бе изгонен пресилено от съдията Драгомир Драганов. Дори в намален състав и без звездата си 31-кратните шампиони обърнаха резултата с гол на Кевин Меркадо в 71-ата минута. До края на срещата ЦСКА-София държеше контрола на събитията в свои ръце, дори можеше да отбележи трети гол, но не бе дадена чиста дузпа за нарушение на Сисиньо срещу Меркадо.

3 АПРИЛ 2019 г.
Лудогорец – ЦСКА-София 0:1
КУПА НА БЪЛГАРИЯ, ЧЕТВЪРТФИНАЛ

Под ръководството на Любослав Пенев ЦСКА-София изигра отличен мач в Разград и победи с 1:0, като по този начин се класира на 1/2-финал за Купата на страната. Продукцията на червените бе впечатляваща, а Лудогорец бе смачкан. Голът отбеляза Рубен Пинто в 30-ата минута след шут от дистанция. Малко преди това реферът Николай Йорданов не отсъди дузпа за червените. Друга груба съдийска грешка през първата част бе, когато се стигна до брутално влизане на Сисиньо в корема на Жоржиньо, за което играчът на Лудогорец получи само жълт картон. През второто полувреме ЦСКА-София бе близо до нов гол, но удари на Бодуров и Евандро не намериха целта.

1 ОКТОМВРИ 2020 г.
Базел – ЦСКА-София 1:3
ЛИГА ЕВРОПА, ПЛЕЙОФ

Това бе една от паметните вечери в Европа за ЦСКА-София. Армейците демонстрираха нагледно какво е да си евробоец и се класира в групова фаза. Направиха го през парадния вход! Селекцията на Стамен Белчев взе скалпа на най-популярния швейцарски тим – Базел, надигравайки го с 3:1 на неговия стадион „Санкт Якоб Парк“. Армейците стигнаха до обрат (домакините бяха повели с гол на Кабрал от дузпа в 53-ата минута) през второто полувреме с два гола на Тиаго Родригес, а Ахмед Ахмедов сложи точка на спора с гол в последните секунди.

14 АПРИЛ 2021 г.
КУПА НА БЪЛГАРИЯ, ПОЛУФИНАЛ-РЕВАНШ

След 1:1 на „Българска армия“ воденият от Любослав Пенев ЦСКА-София изнесе лекция на Лудогорец и го победи с 2:1 в реванша в Разград, като по този начин се класира на финал за купата на България. Енрике Рафаел откри резултата с ранно попадение, дошло още в 3-ата минута, а след това асистира и за решаващия голов изстрел на Георги Йомов. Лудогорец така и не намери адекватните похвати, чрез които да се върне в големия мач. Прекалено късно падна и голът за 1:2 на Елвис Ману (72), оказал се крайно недостатъчен. Така ЦСКА-София изнесе втори много силен мач за купата в Разград под ръководството на Любослав Пенев.

5 АВГУСТ 2021 г.
ЦСКА-София – Осиек 4:2
ЛИГА НА КОНФЕРЕНЦИИТЕ, 3-ТИ ПРЕДВАРИТЕЛЕН КРЪГ, ПЪРВА СРЕЩА

Армейците прегазиха Осиек, вкарвайки му 4 гола и изпускайки още. Малшанс и грешка на вратаря Бусато оставиха живи надеждите на вицешампиона на Хърватска за достигане до плейофната фаза. Воденият от Стойчо Младенов ЦСКА-София изненада и най-големите оптимисти, след като само за седмица успя коренно да промени начина си на игра. Агресивни, атакуващи, прецизни и доминиращи, червените не оставиха шансове на съперника, а головете на Мазику, Кери, Кайседо и Йомов бяха най-малкото, с което хърватите можеха да се разминат. Червените създадоха още няколко отлични положения за гол, като до 70-ата минута, преди да паднат физически, почти не позволяваха на съперника да влиза в тяхната половина. Впечатляваща бе играта на ЦСКА-София по фланговете, а Кайседо ще се запомни не само с гола си, но и със  страховития 50-метров пробив, който завърши с попадение на Йомов.