Мачът на надеждата даде надежди(снимки)

0
mach na nadejdata (1)

Мачът на надеждата приключи с равенство. Шоуто бе организирано от фондацията на Стилян Петров, като в него взеха участие големи звезди от България и чужбина. Целта беше да се съберат средства и да се помогне на хора в нужда. На стадион Васил Левски дойдоха около 39 хиляди зрители.

Преди началото на мача Христо Стоичков връчи специална фланелка на сестрата на Петър Хубчев и Левон Апкарян, който е помощник-треньор на Хубчев дълги години.

Във втората минута Мартин Петров се опита с майсторски изстрел да застраши Шей Гивън, но топката мина покрай вратата.

Първият гол в срещата отбеляза Димитър Бербатов, който в 4-ата минута се разпис след добре позната комбинация с Мартин Петров.

В петата минута стадионът се изправи на крака за аплодисменти в подкрепа на Петър Хубчев, а Христо Стоичков силно се разчувства.

В 14-ата минута Здравков спаси удар на Ашли Йънг. Три минути след това засада попречи на световния тим да изравни резултата.

В 19-ата минута падна вторият гол в двубоя, когато точен бе легендарният Робер Пирес, който с удар в далечния ъгъл не остави никакъв шанс на Здравков.

След попадението на терена излязоха Влади Ампов-Графа, Орлин Павлов и Любо Киров, за да изпеят общия си хит „Заедно“.

В 25-ата минута Стилиян Петров пусна дълъг пас към Стоичков, след което последваха аплодисменти от феновете на стадиона след магичното спиране на Ицо.

Преди да измине половин час игра Христо Янев замени Ивайло Петков.

В 30-ата минута бившият съотборник на Стенли – Хенрих Ларсон преодоля Здравков. Секунди след това Малуда влезе на мястото на Стенли, който през втората част ще играе за другия отбор. Минута по-късно обаче Георги Пеев с акробатичен удар отново изравни.

В 35-ата минута Христо Стоичков, Бербатов и Мартин Петров комбинираха в атака, а при последвалия корнер, изпълнен от Петров, публиката започна да скандира името му.

За втората част освен Стилиян, който смени отборите на терена се появиха Илия Груев, Радостин Кишишев и Димитър Иванков. За отбора на света на терена се появиха Коло Туре, Юри Джоркаеф, Ричард Дън, Джо Коул и Карл Икеме.

В 51-ата минута Мартин Петров бе изведен майсторски от Красимир Балъков и с финес прати топката във вратата.

Христо Стоичков бе заменен от Валери Божинов в 54-ата минута. Бербатов отстъпи мястото Велизар Димитров, а Балъков бе заменен от Мариян Христов. Владимир Манчев пък замени Мартин Петров.

Гари Кейхил освободи място на терена на Алън Хътън в 69-ата минута, който бе започнал и като титуляр.

В 70-ата минута Иванков отрази изстрел на Джоркаеф.

Илиян Стоянов, който пристигна от Япония специално за двубоя, бе заменен от Михаил Александров в 71-ата минута. Легендарният Рой Кийн се появи на терена на мястото на Гарет Бари, а Джеймс Колинс замени Робер Пирес.

Четвърт час преди края на двубоя Джо Коул показа фантастична техника, премина през двама и прати топката във вратата на Иванков за 3:3.

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев замени Стилиян Петров в 83-ата минута на двубоя. След напускането на терена от страна на Петров последва специално музикално изпълнение на You’ll never walk alone, той се разчувства много, всички участници в мача го наобиколиха, а феновете на стадиона станаха на крака, за да аплодират Стенли и да скандират името му.

След емоционалния момент на терена се появи и друга легенда – Неманя Видич.