Любопитно: Спартак (Вн) е вкарал едва 3 от 7 дузпи срещу Славия

0

Любопитни факти от домакинските мачове на Спартак Варна срещу Славия за първенство, представени от „Тема спорт“:

Най-често двубоите във Варна са приключвали при следните резултати: 2:1 – 9 пъти (5 за соколите и 4 за белите), 1:0 – 7 пъти (5 за Спартак и 2 за Славия).

За пръв път двата отбора играят във Варна на 7 май 1950 година, когато гостите от столицата бият с 2:1.

Най-резултатни от Спартак в двубоите във Варна са били: 6 – Хр. Николов, 3 – Ст. Найденов-Доктора и др.

За Славия най-много голове са реализирали: 4 – Д.Ташков-Мирко, 2 – Гр. Ахтимов, Г. Гугалов, Ал. Василев-Чоко и Г. Минчев.

Голове и за двата отбора са реализирали: Г. Минчев и Вел. Иванович.

За Спартак са отсъдени 7 дузпи, като са реализирани 3 от Пл. Казаков, Ст. Найденов и Ив. Вълков, а 4 са пропуснати от: Ж. Господинов, Пл. Казаков, Иво Георгиев и Ан. Петров.

В полза на Славия са отсъдени 3 дузпи, които са реализирани от: Гр. Ахтимов, Д. Иванов и Мл. Радков.

През първите полувремена са реализирани 37 гола, а през вторите 45 минути са отбелязани 52 гола.

Реализирани са 2 хеттрика от: Д. Ташков-Мирко на 25 ноември 1954 година при разгрома на Славия с 6:1 и Хр. Николов (Спартак) на 1 октомври 1961 година при успеха на соколите с 6:1. Това са и най-резултатните победи за двата съперника в морската ни столица.

В 1-вия кръг са се играли 2 срещи за първенство: на 16 август 1959 година, когато Спартак бие с 3:1, и на 6 август 1977 г. двубоят завършва 2:2.

През юли двата съперника са играли в морската ни столица само веднъж през 1961 година, когато домакините бият с 2:1.

Спартак Вн спечели последния си двубой срещу Славия в елита – 2:1 на 11 април 2009-а, на стадиона в „Овча купел“. Есенният мач край морето, през 2008-а, завърши 2:1 за белите.