Любопитно: Половината от головете на ново попълние на ЦСКА-София са срещу… „червените“

0
Снимка: facebook.com/OfkPirinEoodBlagoevgrad

ЦСКА-София вече има подписан договор и с Пирин Благоевград, и с Иван Тасев, който от лятото ще заиграе на „Армията“. Крилото записва дебют в Първа лига на 13 август 2021 г., когато е 19-годишен. Появява се в края на срещата между Пирин и ЦСКА 1948, спечелена от орлетата с 4:1. До момента има общо 67 участия в елита, като е отбелязал 4 гола и е дал 2 асистенции.

Любопитно е, че половината от попаденията му са в мрежата на Густаво Бусато при загуби на орлетата с 1:2, отбелязва „Тема спорт“. За първи път бележи срещу армейците на 3 октомври 2022 г., когато изиграва много силен мач и грабва вниманието на футболната общественост. Отбеляза на бъдещия си отбор и тази есен, като голът му можеше да донесе и победа на Пирин, но в последните минути Фаетон избухна с попадение и асистенция и донесе обрата на ЦСКА-София.

Тасев вкара два пъти през този сезон в турнира за Купата на България – при отстраняването на Ботев Враца и загубата от Хебър в Пазарджик в четвъртфиналната фаза.