Любопитно: Чарлс по-ефективен от „червения“ голмайстор!

0

През този месец май ЦСКА-София имаше един голям герой и неговото име е Бисмарк Чарлс Кварема Сие. 19-годишно момче, което преди това е играло единствено по прашните терени на родната Гана, а и известно време в първенството на Косово. Той първо вкара страхотен гол на Лудогорец при успеха с 4:1, а на 19 май хвърли „червена“ България в екстаз с ново майсторско попадение – срещу Арда във финала за Купата на България.

И тук е моментът да сравним двамата централни нападатели – Бисмарк и Жорди Кайседо. По принцип 23-годишният еквадорец е титулярът в схемата на Любо Пенев. Бившият футболист на Витория Баия е записал 1270 минути с екипа на ЦСКА-София, в които е вкарал 9 гола – 6 от тях в елита, а 3 – за Купата на България. Това прави по едно попадение на всеки 141 минути.

Любопитното е, че Канцлера, както наричат 19-годишния ганаец, е по-ефективен, пише „Мач Телеграф“. Той е реализирал общо 5 попадения, но в едва 635 минути, два пъти по-малко от тези на Кайседо. Но Бисмарк бележи повече въз основа на времето, което прекарва на терена, като вкарва на всеки 127 минути, което си е наистина отлично постижение. Бисмарк има 2 гола в Първа лига и 3 в турнира за Купата на България, като този срещу Арда бе със златна стойност. Кайседо можеше да подобри своята статистика, но пропусна дузпа срещу ЦСКА 1948 в последния кръг.

Предполага се, че и за в бъдеще именно еквадорецът ще е титуляр в повечето срещи, но Бисмарк определено заслужава своя шанс. Иначе няма как да не отбележим, че ръководството на „армейците“ е направило отличен ход с привличането на двамата, защото Кайседо е на 23 години, а Канцлера -на 19, и бъдещето е пред тях.