Любопитно: 7:2 за Десподов срещу Левски

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец има много звезди, но безспорно най-добрият футболист от началото на сезона, а може би и в отбора въобще, е Кирил Десподов. Затова и той се очертава като най-голямата заплаха за вратата на Левски днес. Освен моментното състояние на нещата в двата отбора, така и статистиката от близкото минало, потвърждават тази теза.

До момента съотношението от сблъсъците между Десподов и Левски е в любимото изражение на Сектор Б – 7:2, но в случая – не в полза на „сините“, пише „Мач Телеграф“. Десподов е загубил само два мача от Левски, а цели 7 пъти е бил победител с екипите на Литекс, ЦСКА-София и Лудогорец. Три мача пък са приключили без победител. Личната му статистика в тези 12 двубои включва 4 гола и 3 асистенции.

Най-силният му мач срещу „сините“ до този момент е единствен за него до този момент срещу този опонент в турнира за Купата на България – на четвъртфиналите през декември 2015 година. Тогава Литекс прегази „сините“ с 3:0 след продължения, като от 65-ата минута „оранжевите“ бяха с човек по-малко. След това обаче дойдоха минутите на Десподов, който вкара втория и третия гол за Литекс и реши всичко. Освен него в основата на успеха бяха още Данило Асприля (с две асистенции) и Арсенио Нунеш, отчел се с гол и асистенция.

Другото нещо, което прави впечатление е това, че когато Кирил Десподов направи гол или асистенция, неговият отбор винаги печели. Той бе съавтор и на едно от попаденията при последния мач между Левски и Лудогорец през пролетта на миналия сезон, когато „орлите“ биха с 3:0 на „Герена“.