Любо пусна кръв на Лудогорец

0
-
-

Лудогорец завърши наравно с ЦСКА 1948 и реално загуби две точки в надпреварата за поредната си титла. Срещата завърши 1 на 1, а играта бе на едно прилично ниво.

Първата по-сериозна атака осъществиха гостите още преди да са изтекли 120 секунди игра. Те се възползваха от лошо връщане на Фон Витри, овладяха топката, а атаката завърши с удар на Колев в ръцете на Падт.

В 8-ата минута Рик шутира от границата на пеналта в ръцете на Наумов. Четири минути по-късно разградчани комбинираха добре в наказателното поле на „червените“. Рик намери Десподов, който отправи удар с левия крак от 7-8 метра, а Наумов изби.

В 17-ата минута Каули прати топката в мрежата на ЦСКА 1948, засичайки центриране на Пьотровски. Попадението обаче бе отменено, тъй като според ВАР арбитъра Георги Минев е имало засада на Тисера при организирането на атаката, а ТВ повторенията показаха, че решението му е доста спорно.

В  25-ата минута Десподов центрира от корнер към Каули, който овладя около границата на големия пеналт и стреля опасно по земя покрай лявата греда. Софиянци отговориха с добра атака отляво в 33-ата минута. Русев подаде на Кирилов, който шутира с едно докосване от 17 метра покрай дясната греда.

Седем минути след почивката Пьотровски, Рик и Каули комбинираха добре в наказателното поле на ЦСКА 1948. Плеймейкърът финтира футболист на гостите и шутира опасно покрай вратата. Секунди по-късно Пьотровски засече с пета подаване на Фон Витри, но Наумов внимаваше и улови.

Гостите отговориха с удар на Русев от дистанция в 54-ата минута, Падт не се намеси убедително, но Вердон поправи грешката му и изчисти.

В 58-ата минута Рик стреля силно от 23-24 метра, но малко над напречната греда.

В 71-ата минута Наумов спаси с крак топовен удар на Текпетей. Само 60 секунди по-късно Тиаго отне топката от Даскалов и моментално изведе Каули сам срещу Наумов, но бразилецът се забави с удара и след рикошет той излезе в корнер.

Натискът на Лудогорец даде резултат в 76-ата минута, когато резервата Текпетей реализира със силен удар от 13-14 метра. Той стори това след атака започната именно от него, която създаде разбъркване в наказатeлното поле на гостите и в крайна сметка се стигна до попадението.

В 83-та минута обаче Ради Кирилов вкара фамозен гол, стреляйки с уникална техника към вратата на домакините.

До края на мача не остана време за нищо повече. Лудогорец опита да стигне до гол, но гостите устискаха.