Лукаку е спасителят на Интер

0
-
-

Интер победи Болоня с 2:1 като гост в мач от 11-тия кръг на Серия А. Трите точки бяха спечели от „нерадзурите” в добавеното време, след като Ромелу Лукаку реализира дузпа.

Още в 3-тата минута Никола Сансоне преодоля двама бранители и стреля, но Самир Ханданович спаси. Интер се посъвзе след началния домакински натиск и Лаутаро Мартинес и Ромелу Лукаку пропуснаха добри шансове. В края на първото полувреме и двамата нападатели на Интер вкараха, но головете им не бяха зачетени заради засади.

В 59-тата Сансоне получи топката около дъгата и с мощен изстрел даде преднина на Болоня.

В 75-тата Интер изравни, след като Лукаку се озова на точното място в точния момент. Белгийският таран направи добавка при една отбита топка.

В добавеното от съдията време, Лаутаро Мартинес спечели дузпа за гостите. Аржентинецът направи страхотна каскада от финтове и бе препънат от противников бранител. Лукаку застана зад топката и успя да спечели победата за Интер.