Лудогорец завърши контролите с класика, пропусна да разгроми ЛАСК (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи ЛАСК (Линц) в последната си контрола от подготвителния лагер в Австрия. „Орлите“ се наложиха с класическото 3:0, а можеха да стигнат и до далеч по-убедителен успех. Досега родните шампиони победиха с 2:0 Хаймщетен, завършиха наравно 1:1 с румънския шампион ЧФР Клуж и загубиха от унгарския първенец Ференцварош с 1:3.

Лудогорец поведе в 20-ата минута. Каули проби мощно от центъра, излезе сам срещу вратаря в наказателното поле, след което пусна вляво от себе си. Там намери напълно необезпокоявания Кирил Десподов, който на празна врата нямаше как да сгреши и прати топката в мрежата за 1:0.

„Орлите“ удвоиха аванса си в 37-ата минута. Каули се възползва от грешка в защитата на съперник, отне топката в наказателното поле и намери на границата на вратарското поле Пиерос Сотириу. От там нападателя засече от движение за 2:0.

След час игра Лудогорец можеше да оформи класиката в резултата. Текпетей изведе Каули сам срещу вратаря. Ударът на далия две асистенции в този мач, обаче бе спасен от стража на австрийците.

240 секундисно Десподов изведе вляво в наказателното поле Каули, който от своя страна пусна успореден пас. Кешеру засече пред вратарското поле, но и неговият удар бе отразен.

Все пак разградчани стигнаха до трето попадение в 80-ата минута. След чудесен пас от дълбочина на Гонсалвеш, Вандерсон проби отляво, нахлу в наказателното поле и намери на границата на вратарското поле Кешеру. Този път румънецът не сгреши от тази дистанция, правейки без проблеми резултата 3:0.

ЛУДОГОРЕЦ: 71. Кахлина, 22. Икоко, 24. Вердон, 30. Пластун, 3. Недялков, 8. Гонсалвеш, 25. Баджи, 37. Текпетей, 11. Десподов, 95. Каули, 19. Сотириу

ЛАСК: 36. Гебауер, 6. Визингер, 7. Рейнер, 8. Микорл, 9. Карамоко, 14. Балич, 18. Траунер, 19. Поцман, 27. Гойгингер, 31. Гргич, 34. Болер