Лудогорец загуби от Астана, но надеждите остават

0
366309087 305745535289628 4231959658997267040 n

Лудогорец загуби с 1:2  от Астана в първия мач от предварителния кръг за Лига Европа. В Казахстан двата отбора изнесоха един много интензивен и интересен мач, с много положения и пред двете врати. Българският шампион показа прогрес в играта си и определено надеждите за краен успех са реални. Пробойните в защита обаче са големият проблем.

Още във втората минута Лудогорец бе близо до това да инкасира гол, но късметът покри разградчани и Вороговский стреля в напречната греда.

В 10-ата минута Бърнард Текпетей опита да намери с дълъг пас Кирил Десподов, но капитанът на Лудогорец нямаше как да стигне топката и тя излезе в тъч.

Шест минути след това Аимбетов излезе на добра позиция и стреля, но Серджио Падт се отличи с добра намеса с крак, за да запази мрежата си „суха“.

Две минути по-късно Урега стреля от дъгата на наказателното поле, получи се и рикошет, но в крайна сметка Падт не трябваше да се намесва.

В 34-ата минута на двубоя Лудогорец поведе в резултата. Кирил Десподов центрира от свободен удар, а новото попълнение на „орлите“ Ноа Сонко Сундберг даде аванс на тима след удар с глава.

Домакините бързо успяха да се върнат в мача, и то по идентичен начин. След центриране от свободен удар централният бранител Жарко Томашевич с глава прати топката във вратата на Падт за 1:1.

Астана започна и второто полувреме по-активно. В 52-ата минута Урега се впусна в атака и опита да подаде на Аимбетов, но защитник на Лудогорец успя да изчисти в корнер.

След изпълнението на ъгловия удар защитата на Лудогорец не справи по най-добрия начин и домакините продължиха да владеят в половината на орлите, което доведе до центрирането на Ховнанисян към Марочкин, който вкара третия гол с глава в двубоя – 2:1.

В 56-ата минута Десподов получи от Якуб Пьотровски и стреля от границата на наказателното поле, но много над вратата.

В 60-ата минута Астана бе близо до втори гол, но Дарбо направи оромен пропуск от близка дистанция.

В 71-ата минута Лудогорец бе много близо да изравни. Секо стреля от упор с глава след центриране на Русо отдясно, но Чондрич някак изби.

В 81-ата минута Астана пропусна поредна възможност. Русо отново остави човек зад гърба си и само отличната намеса на Падт предотврати попадение. Малко преди това испанецът изчисти топката в гърба на противник в малкото наказателно поле, но този път късметът го покри да не стане виновник за още един гол на Астана.