Лудогорец загуби, но шансовете остават (ВИДЕО)

0
ludogorets ferencvarosh qcek goralski
-
-

Лудогорец загуби гостуването си на Ференцварош в мач от първия квалификационен кръг на Шампионска лига. На изпълнения до краен предел „Трупама Арена“, „орлите“ отстъпиха с 1:2. По този начин те запазват отлични шансове преди реванша в Разград да преодолеят съперника си.

В 5-ата минута Швиерчок стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

В ответната атака Ференцварош поведе. След центриране отдясно на капитана Ловренсис, Нгуен Токмак изпревари Икоко и отблизо засече в мрежата на Пламен Илиев за 1:0.

В 9-ата минута домакините за малко да удвоят аванса си. Пламен Илиев обаче спаси диагонален изстрел на Пришкин.

Секунди по-късно Чибота нанесе точен удар, но само за статистиката.

В 18-ата минута Чибота центрира отляво, Швиерчок успя да засече, но много неточно.

В 25-ата минута силен удар на Шкварка бе спасен от Пламен Илиев.

Постепенно Лудогорец пое инициативата и в 31-ата минута успя да изравни. Домакините сгрешиха при изнасянето, топката стигна до Чибота, който стреля, но вратарят изби. При добавката обаче Швиерчок не сгреши на празна врата за 1:1.

В 41-ата минута „орлите“ можеха да стигнат до пълен обрат. Чибота се възползва от ново неразбирателство в отбраната на домакините и взе топката в наказателното поле, след което стреля мощно но покрай дясната греда.

В началото на втората част съперниците си размениха по един удар право във вратаря. Зубков пък стеля директно от фаул, но над вратата.

В 61-ата минута Ференцварош стигна до второ попадение, дело на Двали. То обаче бе отменено заради засада.

240 секунди по-късно домакините все пак поведоха. Нгуен Токмак проби отляво и сервира топката на границата на вратарското поле на Александър Зубков, който без проблеми разстреля Пламен Илиев за 2:1.

В 69-ата минута Икоко центрира чудесно отдясно, влезлият малко по-рано като резерва Марселиньо засече от точката за изпълнение на дузпа, но високо над вратата.

В 72-ата минута Чибота центрира в наказателното поле, Швиерчок успя да засече с глава от малък ъгъл, но Дибос изби в корнер.

Минутка преди края на редовното време Жоржиньо стреля, топката рикошира в играч на домакините и премина на сантиметри до лявата греда.

Ференцварош: 90. Дибос, 8. Ловренсис, 25. Блажич, 33. Двали, 26. Хейстер, 7. Ихнатенко, 14. Кхаратин, 11. Зубков, 92. Шкварка, 93. Нгуен, 50. Пришкин

Лудогорец: 23. Илиев, 22. Икоко, 5. Терзиев, 30. Моци, 3. Недялков, 18. Дяков, 44. Горалски, 92. Лукоки, 8. Битон, 13. Чибота, 10. Швиерчок