Лудогорец взе своето в Стара Загора, настигна Черно море

0
ludogorets otbor
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи Берое с 2:0 в Стара Загора в последен мач от 22-рия кръг на efbet Лига.

Лудогорец стигна първи до добро голово положение. В шестата минута Тодор Неделев центрира от ъглов удар към Руан Секо, който бе забравен от отбраната на Берое и нанесе удар с глава към близкия десен ъгъл, но покрай вратата на Родриго Ачинели.

В 19-ата минута Тодор Неделев пробва късмета си с удар от дистанция, който обаче бе блокиран от Франко Минго, а от главата на централния защитник на заралии топката излезе в ъглов удар, от който не последва нищо интересно.

В 25-ата минута Лудогорец излезе напред в резултата. Клод Гонзалвеш пусна хубаво подаване за Рик Джонатан, който овладя на гърди и остави топката за Сон, а той стреля от малък ъгъл и прати топката горе вляво на вратата за 0:1.

Десет минути по-късно разградчани реализираха втори гол. При много бърза контраатака Рик Джонатан изведе Руан Секо, който остана очи в очи с Родриго Ачинели, премина го и с удар на празна врата не сгреши. При намеса на ВАР обаче се видя, че Руан е в засада и резултатът остана 1:0 за Лудогорец.

В 41-вата минута се стигна и до първата добава атака за Берое. Енцо Еспиноса изведе Вини Трибуле по лявото крило, той пусна извеждащ пас към Уерик Каетано, който стреля от малък ъгъл, а Серджио Падт бе скъсил дистанцията и с левия си крак изби в ъглов удар.

Две минути след това Аслак Фон Витри предостави много добро центриране към наказателното поле, където Руан Секо намери пространство между бранителите на Берое и нанесе ножичен удар, но не успя да вкара достатъчно сила и Ачинели улови без проблеми.

В добавеното време на първата част Себастиан Вия бе сменил позицията си и се премести от левия на десния фланг, проби в наказателното поле, след което нанесе удар, но право в ръцете на Серджио Падт.

Второто полувреме започна по кошмарен начин за Берое. Секунди след началото му Жорди Говеа върна топката назад, като Франко Минго и Родриго Ачинели не се разбраха, Руан Секо бе изпуснат и стреля, Ачинели го спря с ръка извън наказателното поле, за което получи директен червен картон. При последвалия пряк свободен удар Тодор Неделев стреля над вратата на влезлия от пейката Артур Мота.

В 52-рата минута Лудогорец много бързо можеше да оползотвори численото си превъзходство, след като Бърнард Текпетей нанесе хубав удар с глава, но над вратата на Берое.

В 63-ата минута Лудогорец до голяма степен си реши всичко в срещата с второ попадение. Тодор Неделев пусна балонен пас към наказателното поле, който бе пресечен от Жорди Говеа, капитанът на заралии обаче изчисти право в краката на Руан Секо, който с мощен удар към горния ляв ъгъл прониза Артур Мота – 0:2.

В 74-ата минута Аслак Фон Витри опита да застраши вратата на Берое с изстрел от далечна дистанция, но много високо над напречната греда.

В 86-ата минута Себастиан Вия стреля директно от пряк свободен удар, но не затрудни Серджио Падт, който улови без никакви проблеми.