Лудогорец взе своето срещу Славия

0
anton nedqlkov
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи Славия с 2:0 като гост в отложен мач. Орлите превъзхождаха домакините през целия мач и заслужено взеха трите точки. Славия заложи на много дефанзивен футбол, но не можа да удържи на щурма на съперника си.

Лудогорец отправи първия удар в мача в 3-ата минута. Тогава Секо засече от воле центриране на Рик отляво, но изпрати топката над вратата.

След четвърт час игра Пьотровски пусна отлично подаване към Руан Секо, но изстрелът на нападателя срещна гредата.

В 17-ата минута Секо получи на дъгата пред наказателното поле и стреля по земя, но ударът му бе слаб и Вуцов улови.

В 36-ата минута Светослав Вуцов се намеси добре при изпълнение на корнер. В 40-ата минута Фон Витри центрира към Секо в наказателното поле, но бразилецът стреля неточно с глава.

Седем минути след почивката Пьотровски центрира много опасно успоредно по земя, но няколко футболисти на гостите се разминаха с топката. Тя бе догонена и последва ново подаване, този път на Рик към Текпетей, а ганаецът отправи удар с глава в аут.

В 68-ата минута Лудогорец поведе в резултата. Антон Недялков пусна дълъг пас към Клод Гонзалвеш, който с пета продължи към Квадво Дуа, а той прати топката под плонжа на Светослав Вуцов за 0:1.

В 77-ата минута гостите удвоиха преднината си. Влезлият като резерва Квадво Дуа засече с глава центриране на друга резерва – Кайо Видал.

Десет минути преди края Якуб Пьотровски пробва изстрел от дистанция, но стреля много неточно.

В 83-ата минута Текпетей отправи силен изстрел по земя, но право в ръцете на Вуцов. Две минути след това стражът на Славия се намеси добре и при удар на Кайо Видал.