0
-
-

Лудогорец победи Локомотив в София и взе своето при гостуването си.

В първия мач между двата отбора този сезон Лудогорец разгроми Локомотив с 5:0. Головете за “орлите” бяха дело на Вандерсон, Доминик Янков, Жосуе Са, Мавис Чибота и Каули.

Първата ситуация за гол бе за гостите, след като в четвъртата минута Каули се озова на стрелкова позиция, но Александър Любенов успя да блокира удара му.

Минута по-късно резултатът вече бе открит от разградчани. Центриране на Кирил Десподов на задна греда, където Георги Терзиев отклони към Пиерос Сотириу на празна врата за 1:0 в полза на гостите.

В 38-ата минута „орлите“ стигнаха до втори гол. При изпълнение от пряк свободен удар от Десподов Божидар Кацаров игра с ръка, докато бе на стената в наказателното поле. Съдията Никола Попов прегледа ситуацията на ВАР и посочи бялата точка. Зад топката застана Сотириу и реализира за втори път този следобед.

В последната минута на полувремето падна и третият гол във вратата на Любенов. Жордан Икоко бе изведен на добра позиция срещу стража и технично го прехвърли за 3:0.

Веднага след подновяването на играта Локомотив намали. Дълъг пас към Октавио и след като се справи с Георги Терзиев, бразилецът прониза Серджио Падт с мощен шут.

Почти веднага обаче Лудогорец стигна до четвърти гол. При едно разбъркване в наказателното поле след пас отдясно, топката се озова в Десподов, който без да се бави я прати в мрежата.

В 64-ата минута домакините отново намалиха. Отлично центриране на Валентин Николов и Пламен Крачунов се извиси над защитата, за да вкара с глава.

И тук някъде мачът приключи. Гостите бяха доволни от резултата, а домакините явно нямаха аргументи за нещо повече.