Лудогорец взе Суперкупата след газене над ЦСКА-София

1
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец сгази ЦСКА-София и спечели убедително Суперкупата.

Двата отбора си размениха по един опасен пробив в началните минути, но атаките не завършиха с удар към вратата. Първият шут стана факт в 7-ата минута, когато Каули стреля от 22 метра, а Бусато изби в корнер.

В 14-ата минута Игор Пластун вкара с глава след центриране на Десподов от корнер, но съдията за ВАР Волен Чинков извика рефера Ивайло Стоянов да прегледа положението и в крайна сметка попадението бе отменено. Най-вероятната причина за решението е, че, според Стоянов и Чинков, защитникът на орлите е натиснал с ръка Кайседо преди да стреля.

Червените отговориха със самостоятелен пробив и шут на Варела от границата на наказателното поле, който след рикошет заблуди Кахлина, но излезе в корнер покрай лявата греда.

В 22-аата минута Лудогорец като по чудо не откри резултата. Десподов центрира от корнер на задната греда към Вердон, който свали за Сотириу, но таранът на орлите стреля над напречната греда от пет метра с глава.

По-активната игра на разградчани даде резултат в 29-ата минута. Тогава Десподов намери с брилянтен дълъг пас включилия се на скорост Алекс Сантана и бразилският халф простреля Бусато след удар с глава от 6-7 метра.

В 41-ата минута Лудогорец поведе с 2:0. Доминик Янков отне топката пред наказателното поле на ЦСКА-София, преодоля противников футболист и подаде към Десподов. Той от своя страна майсторски го изведе зад гърба на червената отбрана и за Янков реализира с атрактивно воле.

Последва опасен шут на Варела в аут.

В 45-ата минута пък Сотириу за малко не се озова сам срещу Бусато след подаване на Кахлина, но бранителите в червено парираха кипърския таран.

Секунди след началото на втората част българският шампион като по чудо не стигна до трети гол. След центриране от фаул и разбъркване топката попадна в краката на Недялков, който отправи страховит шут по земя, но Жеферсон изчисти със самоотвержена намеса около голлинията. Реферите прегледаха положението с ВАР и прецениха, че топката не е преминала голлинията с целия си обем.

Орлите все пак отбелязаха отново в 49-ата минута след груба грешка на Бусато. Нратарят на червените напусна наказателното си поле, за да пресече дълъг пас, но изчисти в краката на Десподов, а рикошетът се превърна в асистенция на празна врата за Сотириу, който без проблем покачи на 3:0.

В 83-та минута Чибота отбеляза четвърти гол за Лудогорец и направи резила на столичани пълен.
Последваха опити на ЦСКА-София за отбелязване на поне почетно попадение, но те няма сили дори и за това. Така Лудогорец спелели убедително мача и заслужено взе трофея.