0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец завърши наравно в последната си контрола в Турция. Родният шампион този път успя да вкара гол, но отново не победи, правейки 1:1 с първенеца на Словакия – Слован (Братислава), чийто капитан Васил Божиков не игра заради контузия. Така разградчани приключиха подготвителния си лагер с 2 победи, 3 загуби и едно равенство.

Първата интересна ситуация в мача дойде едва след като бе изминал половин час игра. Кешеру стреля с глава, но вратарят на словаците спаси. Веднага след това румънецът изведе Марселиньо сам срещу вратаря. Ударът на бразилеца бе избит от Грейф. Топката обаче рикошира в крак на защитник и тръгна към мрежата, но стражът все пак успя да я улови.

В 37-ата минута Сисиньо напусна принудително, след като получи контузия. На негово място в игра влезе Станислав Манолев.

В 48-ата минута Лудогорец пропусна отлична възможност да поведе. Марселиньо изведе Жоржиньо сам срещу вратаря, но ударът му не намери целта.

В 59-ата минута Байрич засече отблизо с глава центриране от фаул, но в аут.

В 62-ата минута Слован поведе. Ноно отбеляза много красив гол с удар от сериозна дистанция за 0:1.

Лудогорец обаче реагира светкавично и 180 секунди по-късно изравни. Вандерсон и Кешеру разигра отлично, румънецът нахлу в наказателното поле и пусна успореден пас. Жоржиньо пък засече почти от голлинията за 1:1.

В 74-ата минута Слован можеше да възстанови аванса си. Ударът на обаче срещна дясната греда.

180 секунди след това и изстрел на Жоржиньо срещна гредата, но в този случай – лявата.

В 80-ата минута Лудогорец пропусна да осъществи пълен обрат. Жоржиньо получи необезпокояван пред вратарското поле, но стражът успя с крак да избие удара.

В 89-ата минута „орлтие“ можеха да стигнат до победата. Манолев центрира отдясно, Каули засече с глава от чиста позиция, но покрай дясната греда.

ЛУДОГОРЕЦ: Илиев, Сисиньо (37-Манолев), Терзиев, Форстър, Недялков, Анисе, Дяков, Жоржиньо, Марселиньо, Вандерсон, Кешерю

СЛОВАН: Грейф, Паушек, Абена, Байрич, Върнан, Ноно, Де Кампс, Даниел, Холман, Моха, Хенти