0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец победи с лекота втородивизионния Созопол в контрола, играна в Разград – 4:0. Над всички в мача бе Клаудиу Кешерю, който не бе повикан в националния тим на Румъния.

„Зелените“ поведоха още в 9-ата минута. Тогава след бърза атака отляво Текпетей намери Кешерю, който майсторски насочи топката в мрежата.

Малко по-късно „орлите“ направиха ново скоростно нападение, този път отдясно. Икоко качи топката на главата на Жоржиньо, но ударът на бившия играч на ЦСКА-Софи мина над вратата.

В 28-ата минута Кешерю отбеляза втори гол. След центриране на Жоржиньо отдясно Текептей би слабо, но обърка сериозно руския вратар на Созопол Роман Васенев, който подари топката на румънеца. За опитния голмайстор отблизо не бе проблем да реализира с глава.

Секунди след второто попадение Кешерю можеше да оформи и хеттрик, но късметът този път не бе с него. Последваха нови два пропуска на „орлите“. Направиха ги Жоржиньо и Стефан Баджи, като мощната тупалка на втория бе спряна от купа защитници пред вратата на Васенев.

В 35-ата минута разградчани дръпнаха с 3 гола. Каули намери оставеният сам Текептей, който би, а в опита си да избие, Ферадов прати кълбото в собствената си мрежа.

През второто полувреме отново много активният Текпетей застраши Васенев, но този път вратарят се намеси подобаващо. В 60-ата минута играч на гостите пробва Владо Стоянов, който обаче внимаваше и изби.

В 75-ата минута Мавис Чибота излезе сам срещу вратаря на гостите и го прехвърли, но не уцели вратата.

Секунди преди края на срещата Чибота се реабилитира за големия си пропуск и оформи крайното 4:0.