0
ludogorets botev plovdiv marsel haister
Снимка: ludogorets.com
-

Лекарският щаб на Лудогорец ще направи всичко възможно, за да вдигне на крака левия защитник Марсел Хайстер за изключително важния мач със Спартак Търнава. В четвъртък „орлите“ приемат аутсайдера в групата в Разград и ако имат намерение да се класират на 1/16-финалита, каквото вече афишираха, победата е задължителна.

Хайстер напусна с контузия мача срещу Ботев Пд в 70-ата минута. Германецът опита да продължи участието си в срещата, защото по това време резултатът беше 1:1 и залогът бе голям. Лекарският щаб и самият футболист обаче прецениха, че е по-добре Хайстер да не бъде рискуван и вместо него на терена се появи Франсико Гомес-Сон, който номинално е десен бранител.

Хайстер беше първото попълнение на Лудогорец през лятото. Той дойде като свободен агент и моментално се превърна в титулярен ляв защитник. До момента 31-годишният германец игра в 14 мача от началото на сезона – 6 в Първа лига и 8 в Европа.

По принцип Лудогорец е картотекирал и своя капитан Антон Недялков за групите на Лигата на конференциите, но опитният футболист все още е далеч от завръщане в игра./ „Мач Телеграф“