Лудогорец удари Етър и дръпна на Левски (ВИДЕО)

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец победи като домакин Етър, в мач от 9-тия кръг на efbet Лига. Макар да имаха превъзходство през цялото времетраене на среща и множество възможности за гол, шампионите стигнаха до успех само с 2:0. Със спечелените трите точки, „орлите“ дръпнаха с 4 точки пред Левски и Локомотив (Пд). „Сините“ обаче са с мач по-малко, като утре приемат Черно море на „Герена“.

В 20-ата минута Яцек Горалски овладя в наказателното поле и стреля опасно, но до дясната сглобка.

Секунди по-късно Кешеру изведе Жоржиньо сам срещу вратаря. Последният обаче стреля право в Христо Иванов.

Гостите отговориха с опасен удар на Крис Гади, който обаче не намери целта.

В 29-ата минута Рафаел Форстър стеля мощно от дистанция, но на сантиметри над гредата.

120 секунди по-късно Сисиньо центрира в наказателното поле, където Марселиньо засече от воле. Христо Иванов спаси. Топката обаче попадна у Жоржиньо, който я прати в мрежата. Голът обаче бе отменен заради засада.

В 39-ата минута Лудогорец по чудо не поведе. Лукоки центрира от корнер, а Манолев с глава продължи на задна греда. Там, напълно непокрит, от непосредствена близост, Марселиньо засече с глава, ала вместо в опразнената врата, в напречната греда.

Втората част започна ударно за Лудогорец. След малко повече от минутка игра, „шмапионите“ поведоха. След центриране от корнер, Рафаел Форстър засече с глава, Христо Иванов спаси, но топката стигна до Клаудиу Кешеру. За румънския нападател пък не бе никакъв проблем от непосредствена близост да уцели опразнената врата за 1:0.

Скоро след попадението, Кешеру засече центриране в наказателното поле, но топката профуча до дясната греда.

В 67-ата минута Дан Битон изведе Жоржиньо сам срещу вратаря. Последният бе натиснат в гръб от Крум Стоянов и падна в наказателното поле. „Орлите“ поискаха дузпа, каквато обаче не бе отсъдена.

В 79-ата минута Етър можеше да шокира своите домакини. Иван Стоянов стреля от наказателното поле. Ренан само изгледа топката, която за негова радост премина до лявата греда.

В 86-ата минута Лудогорец си подпечата победата. Дан Битон намери на дъгата пред наказателното поле Якуб Швиерчок, който много фино изведе Джоди Лукоки. Последният, останал сам срещу вратаря, не сгреши за крайното 2:0.