Лудогорец удари чехи, скандал беляза мача (ВИДЕО)

kvadvo dua
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец победи Сигма (Оломоуц) в контролна среща в Белек. „Орлите“ се наложиха с 3:1. Неприятен скандал обаче беляза двубоя, като останаха съмнения, че става въпрос за расизъм спрямо Бърнард Текпетей.

Лудогорец поведе в 9-ата минута. Текпетей получи пред наказателното поле на чехите, освободи се от съперник и с прекрасен удар с левия крак прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Сигма изравни в 18-ата минута. След изпълнение на корнер топката бе продължена към задната греда, където Юлиш от метър засече с глава за 1:1.

Лудогорец възстанови аванса си в 34-ата минута. Бърнард Текпетей проби отдясно и почти от аутлинията даде пас на границата на вратарското поле, където Квадво Дуа засече от движение за 2:1.

В 54-ата минута се стигна до скандална ситуация. След безобидно нарушение Текпетей отиде да се разправя с футболист на чешкия тим. След размяна на реплики, играчът на родния шампион свали фланелката си и напусна бесен терена, като за това получи жълт картон. Останаха обаче сериозни съмнения дали футболистът на Сигма не е обидил на расова основа Текпетей, с което да е предизвикал тази негова реакция. Съотборници на ганаеца говориха с него и в крайна сметка крилото се завърна на терена, като се поздрави с главния съдия.

В 58-ата минута Текпетей овладя в наказателното поле и стреля мощно по диагонала. Топката обаче профуча покрай лявата греда.

240 секунди по-късно Текпетей шутира от границата на наказателното поле, но встрани от вратата.

Веднага след това изстрел на Пьотровски от ъгъла на вратарското поле профуча покрай дясната греда.

В 77-ата минута изстрел от фал на Неделев бе избит от вратаря в корнер. След неговото изпълнение Диниш Алмейда засече с глава от непосредствена близост. Стражът на чехите обаче демонстрира изумителен рефлекс и отново успя да спаси.

В 83-ата минута Дуа шутира от дистанция, насочвайки топката в долния ляв ъгъл. И в този случай вратарят на Сигма се оказа последна преграда пред гола, след като плонжира и с една ръка изби.

В 87-ата минута Лудогорец все пак стигна до трето попадение. Рик Джонатан с удар от дъгата на наказателното поле порази долния десен ъгъл на вратата за крайното 3:1.

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 4. Диниш Алмейда, 17. Сон, 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси, 88. Тодор Неделев, 37. Бърнард Текпетей, 77. Кайо Видал, 9. Квадво Дуа

СИГМА: 33. Мацик, 7. Брайте, 13. Слама, 19. Вращил, 20. Хватал, 25. Вентура, 27. Сингате, 38. Покорни, 39. Юлиш, 57. Новак, 77. Водханиел