Лудогорец U17 измъкна равенство от румънци в 90-ата минута

0
ludogorets u17
-
-

Лудогорец U17 направи 2:2 в контрола с връстниците си от силната румънска детско-юношеска школа Академика Клинчени. Мачът се игра в град Клинчени в северната ни съседка.

Домакините откриха резултата в 7-ата минута. В 25-та минута момчетата на Христо Георгиев успяха да изравнят. Димитър Иванов проби сам и върна топката, а Христо Георгиев с едно докосване я прати в мрежата.

В 85-ата минута румънците получиха правото да изпълнят дузпа, като останаха сериозни съмнения, че нарушението е извън наказателното поле. Умут Халил отрази първия удар, но при добавката домакините вкараха за 2:1. „Орлите“ не се предадоха и в 90-ата минута Димитър Иванов финтира отлично прекия си пазач, а после преодоля и вратаря, за да отбележи за крайното 2:2.

„Изиграхме хубава контрола, с много динамика и добри изпълнения. Все още допускаме доста технически и тактически грешки, по които трябва да работим сериозно“, коментира Христо Господинов, цитиран от БТА.