0
Снимка: ludogorets.com
-
-

Лудогорец започна поредната си защита на титлата с много ценна победата. 10-кратният шампион на България се наложи с 3:1 при гостуването си на Локомотив (Пд), който в последните години бе сред най-неудобните съперници на „орлите“.

Лудогорец можеше да поведе в 11-ата минута. Алекс Сантана стреля мощно от сериозна дистанция, но топката разтресе напречната греда.

В 39-ата минута „орлите“ по чудо не поведоха. Елвис Ману бе изведен на чиста позиция пред вратарското поле, но ударът му мина над целта.

Малко след това домакините отговориха подобаващо. Димитър Илиев центрира отдясно, Георги Минчев засече с глава пред вратарското поле, но покрай дясната сглобка на вратата.

Лудогорец поведе минутка преди края на редовното време на първото полувреме. Текпетей проби отдясно и намери на границата на вратарското поле Елвис Ману, който на празна врата не сгреши за 0:1. Ситуацията бе разгледана от ВАР за евентуална засада на Текпетей, но такава нямаше и попадението бе признато.

Локомотив изравни в 67-ата минута. Сисиньо сгреши при изнасянето, подарявайки топката на Димитър Илиев. Капитанът на „смърфовете“ напредна малко и с прекрасен удар извън наказателното поле не остави възможност за реакция на Падт за 1:1.

9 минути по-късно Лудогорец възстанови аванса си. Влезлият малко по-рано в игра Кирил Десподов бе изведен в наказателното поле от Вандерсон и с премерен удар прати топката покрай Пиргов за 1:2.

В 1-ата минута на даденото продължение Локомотив можеше да изравни. Карагарен от малък ъгъл пусна покрай Падт, но Георги Терзиев успя да изчисти пред голлинията.

В даденото продължение Лудогорец сложи точка на спора. Бърнард Текпетей бе изведен сам срещу вратаря и прати топката в мрежата за крайното 1:3.